12:56 | 03.04.17 | Նորություններ | 14200
Հայաստանյան եւ օտարերկրյա ստարտափները կարող են դիմել հուլիսի 24-31-ը Սեւանա լճի ափին կայանալիք Sevan Startup Summit ամենամյա վրանային բիզնես ֆորումին մասնակցելու համար:
Մասնակցությունն անվճար է, հայտերը հասանելի են այստեղ:
Sevan Startup Summit-ի կազմակերպիչները Itel.am-ին տեղեկացրել են, որ դիմած ստարտափներից մասնակցության համար ընտրվելու են լավագույն 70-ը, որոնք էլ միմյանցից կտարբերակվեն ըստ 3 մակարդակների (Seed stage, Early stage, Business stage):
Կազմակերպիչների խոսքով՝ ֆորումին մասնակցելու են նաեւ ծրագրավորողների 30 թիմեր: Միջոցառման մասնակիցների թվում կլինեն ներդրողներ, մենթորներ, բիզնես թրեյներներ, միջազգային հյուրեր եւ լրագրողներ:
«Հաշվի առնելով նախորդ տարվա մասնակիցների ակտիվությունը, արդյունքներն ու արձագանքը՝ այս տարի ակնկալում ենք մեծ քանակությամբ դիմումներ: Մենք ներգրավել ենք մասնագետների լուրջ թիմ, որոնք աշխատելու են հայտագրված ստարտափ թիմերի հետ, գնահատելու են նրանց կենսունակությունը եւ ուղղորդելու են նրանց»,- նշել է միջոցառման կազմակերպչական խմբի ղեկավար Վահագն Ռափյանը:
Sevan Startup Summit-ը նոր ձեւաչափի ոչ ֆորմալ կրթական բիզնես հարթակ է, որը նպատակ ունի աջակցել ստարտափ թիմերին՝ ներկայացնելու իրենց գաղափարները, ընդլայնելու կապերի շրջանակը, ձեռք բերելու նոր գիտելիքներ եւ գտնելու ներդրողներ:

All Armenian and overseas interested startups can apply for Sevan Startup Summit 2017 annual business forum, a camp event to take place on June 24-31 on the shores of Sevan Lake.
Participation is free of charge, while the application forms are available here.
The organizers of Sevan Startup Summit informed Itel.am that only 70 applicants would be short-listed and have the opportunity to be categorized as the Seed stage, Early stage, Business stage startups.
According to the organizers, 30 programmer teams will also join the event. The summit will involve investors, mentors, business trainers, guests from around the world and journalists.
“We expect a huge level of applications this year, considering the outcomes and feedback from last year. We have involved a strong team of professionals that will assess the capacities of shortlisted startups and mentor them throughout the project,” General Manager of organizing committee Vahagn Rapyan said.
Sevan Startup Summit is a benchmark, non-formal educational and business platform, which enables the teams to present their business ideas, extend connections, obtain new knowledge, and meet investors.